MAX4466 Elektret Mikrofon Modülü

MAX4466 Elektret Mikrofon Modülü

MAX4466 Elektret Mikrofon Modülü

Bu iyi tasarlanmış elektret mikrofon amplifikatörü ile projenize bir kulak ekleyin. Tamamen monte edilmiş ve test edilmiş olan bu kart 20-20 kHz’lik elektret mikrofonu üzerine lehimlenmiştir. Güçlendirme için, bu hassas görev için özel olarak tasarlanmış bir Op-amp MAX4466 kullanıyoruz! Amplifikatörün mükemmel güç kaynağı gürültüsü reddi var, bu nedenle bu amplifikatör gerçekten iyi sesler çıkarıyor ve denediğimiz diğer mikrofon amplifikatörleri kadar gürültülü veya kaşlı değil!

Bu koparma ses değiştiriciler, ses kayıt / örnekleme ve FFT kullanan sesli-reaktif projeler gibi projeler için kullanılır. Arka tarafta, kazancı ayarlamak için küçük bir düzeltici tencereye yer veriyoruz. Kazancınızı 25x’ten 125x’e ayarlayabilirsiniz. Çıktı, bir mikro denetleyicinin (ADC) çıktısıdır. Bu çıktı mikrokontrolörün çıktısıdır. Rail-to-rail, böylece sesler gürültüyüyorsa, çıkış 5Vpp’a kadar yükselebilir!

Kullanımı basittir: GND’yi toprak, VCC’yi 2.4-5VDC’ye bağlayın. En iyi performans için, mevcut “en sessiz” kaynağı kullanın (bir Arduino’da, bu 3.3V kaynağı olacaktır). Ses dalga formu OUT pinden çıkar. Çıktı DC / DC gerilimine sahip olacaktır, bu nedenle voltaj sabit VCC / 2 volt olacaktır (DC bağlıdır). Kullandığınız ses donanımı AC ses gerektiriyorsa, çıkış pimi ile cihazınızın girişinin arasına 100uF kapasitör yerleştirin. Diferansiyel girişleri veya ayırıcı kapasitörleri olan bir ses amplifikatörünü bağlarsanız, 100uF kapa gerek yoktur.

Çıkış pimi, hoparlörleri ya da en küçük kulak içi kulaklıkları kullanacak şekilde tasarlanmamıştır – amplifikatöre doğrudan hoparlörlere bağlamak isterseniz bir ses amplifikatörüne ihtiyaç duyacaksınız. Bir mikrokontrolör pimi bağlıyorsanız, bir amplifikatör veya ayırıcı kapasitörüne ihtiyacınız yoktur – OUT pini doğrudan mikro denetleyici ADC pimine bağlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir